تاريخ : شنبه 19 اسفند 1391برچسب:, | | نویسنده : anonymous

آیا می دانید که در دوران گذشته قلیان و چپق کاربرد درمانی داشتند! یکی از روش های درمانی که کاربرد زیادی در طب جامع ایران داشته است، هدایت دارو به موضعی است که درد و بیماری در آنجا ریشه دوانده است.این شیوه درمانی تا چندی پیش در کشور ما مرسوم بوده است و حکما برای بیماران تجویز می کردند.از جمله وسایلی که می توان از طریق آن چنین شیوه درمانی را پیاده سازی کرد، قلیان و چپق بوده است که استعمار پیر(انگلیس) با شناسایی آنها و استفاده از ترفند همیشگی و کاری خود،یعنی تغییر در ماهیت عناصر به جای رد موضوع، مورد مصرف این دو را عوض کرد و تنباکو را که به عنوان سم استفاده می شد، جایگزین ماده اصلی و جوهره قلیان و چپق کرد.

 

javahermarketادامه مطلب
تاريخ : جمعه 11 اسفند 1391برچسب:, | | نویسنده : anonymous

 سم آرسنیک

 

بسیاری از ما برنج را یک غذای بسیار سالم می دانیم اما تحقیقات نشان داده است که مقداری سم آرسنیک نیز دارد . تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان داده است سطح آرسنیک موجود در بدن افرادی که برنج مصرف می کنند ۴۴ درصد بیشتر از آرسنیک موجود در بدن افرادی است که برنج مصرف نمی کنند. البته این آرسنیک موجود در برنج معمولا" هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و در دراز مدت هم آسیبی به ما نمی زند اما شاید اگر مردم نتایج این تحقیق را باور کنند کمتر برنج مصرف کنند.

 

سرب

 

خانمها معمولا" مجبورند در طول روز چندین بار رژلب خودشان را تمدید کنند زیرا در عرض چند ساعت معمولا" رژ لب آنها کم رنگ و یا حتی محو می شود. آنها در واقع رژلبشان را کم کم و بطور ناخودآگاه می خورند غافل از اینکه این محصول آرایشی محتوی مواد مضری مثل سرب است . تحقیقات نشان داده است که زنان بطور متوسط در طول عمر خود حدود ۴ تا ۹ پوند رژ لب می خورند. این در حالی است که نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۰۴ نشان داد که ۲۸ درصد رژ لب های موجود در بازار حاوی مواد شیمیایی سرطانزا هستند و نتایج تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد فاش کرد که ۵۰ درصد رژ لبهای موجود در بازار حاوی سرب هستند که این خبر بسیار بدی برای سلامتی خانمهاست.بنا براین اگر نمی توانید از مصرف رژ لب صرف نظر کنید حتما" از رژ لبهای سالم که از مواد طبیعی و ارگانیک تهیه شده اند استفاده کنید.

 

چوب

 

همانطور که می دانید چوب در بسیاری از وسایل مورد استفاده ما مثل میز صندلی و حتی در برخی از ظروف آشپزخانه به کار رفته است اما آیا می دانید که ما در طول روز مقدار زیادی چوب می خوریم ؟ در بسیاری از مواد غذایی فرآوری شده برای غلیظ شدن غذا به جای آرد و روغن که قیمت زیادی دارند از سلو لز یا همان خمیر چوب استفاده می شود. اگرچه تابحال هیچ تحقیقی مضر بودن سلولز برای سلامتی انسان را ثابت نکرده و هیچ گزارشی مبنی برای آسیب رسان بودن این ماده برای انسان منتشر نشده اما مطمئنا" بسیاری از ما اگر می دانستیم که در ترکیب این غذاها چوب به کار رفته هرگز آنها را نمی خوردیم.

 

۴۸ قاشق غذا خوری شکر

 

بسیاری از ما تلاش می کنیم که میزان مصرف شکر را در رژیم غذایی روزانه خود به حداقل برسانیم ، تحقیقات نشان داده است که حتی اگر مصرف چیزهای شیرین را به حداقل برسانیم بازهم در طور روز مقدار زیادی شکر مصرف می کنیم زیرا بسیاری از کمپانی های تولید کننده غذاهای فرآوری شده برای خوشمزه تر شدن و اشتها آورتر شدن محصولاتشان از مقدار زیادی شکر در این محصولات استفاده می کند بنابراین هیچ کدام از ما نمی توانیم متوجه شویم که در طول روز دقیقا" چقدر شکر مصرف می کنیم اما تحقیقات نشان داده است که ما بدون اینکه بدانیم در طول روز حداقل ۴۶ قاشق چایخوری شکر مصرف می کنیم . این میزان شکر سلامت قلب ما را به خطر می اندازد.

برگرفته از: www.aftabir.com

javahermarketتاريخ : پنج شنبه 3 اسفند 1391برچسب:, | | نویسنده : anonymous

خواص درمانی سیر Allium sativum

 

سير از مدت‌ها پيش، براي كاربردهاي پزشكي مورد استفاده قرار گرفته است و بيشترين مورد استفاده آن در سال‌هاي اخير براي موارد قلبي – عروقي و خاصيت ضد ميكروبي آن بوده است.

تركيبات سولفور شامل آليسين، ظاهرات تركيبات فعالي در ريشه پياز گياه سير است. مطالعات نشان دهنده تاثيرات مهم اما علائم كاهش دهنده چربي و فعاليت ضد پلاكتي هستند. معمولا اثرات جانبي مصرف سيرخفيف و غير متداول است.

سير ظاهرا تاثيري بر متابوليسم داروها ندارد، اما بيماراني كه از داروهاي ضد انعقاد استفاده مي‌كنند، بايد در مصرف سير احتياط كنند. از اين رو افرادي كه جراحي مي‌كنند بايد ‌٧ تا ‌١٠ روز پيش از جراحي از خوردن سير خودداري كنند چرا كه سير زمان خونريزي را طولاني‌تر مي‌كند.

سير هزاران سال براي اهداف پزشكي مورد استفاده داشته است. اين گياه حداقل ‌٣٠٠٠ سال در طب چين كاربرد داشته است.

مصريان، بابلي‌ها، يوناني‌ها و رومي‌ها از سير براي موارد شفابخش استفاده مي‌كرده‌اند. در جنگ‌هاي جهاني اول و دوم نيز از سير بعنوان ماده ضد عفوني كننده براي پيشگيري از قانقاريا استفاده مي‌شود.

در طول تاريخ، سير در سرتاسر دنيا براي درمان ناراحتي‌هاي مختلف شامل فشار خون بالا، عفونت‌ها و مارگزيدگي‌ها استفاده شده و برخي فرهنگ‌ها از آن براي دفع ارواح شيطاني استفاده مي‌كردند.

در حال حاضر از سير براي كاهش ميزان كلسترول و كاهش خطر بروز بيماري‌هاي قلبي – عروقي و نيز براي بهره مندي از خواص ضد ميكروبي آن استفاده مي‌شود.

javahermarketادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 1 اسفند 1391برچسب:, | | نویسنده : anonymous

 


وقتي در طول بیست و چهار ساعت شبانه روز مشغول فعاليت و خواب هستيم در بدن ما چه اتفاقاتي مي افتد؟   

 

ساعت شش:با ترشح هيدرو كورتيزون، اعضاي بدن بيدار مي شوند. بدين طريق بدن بطور آهسته خودش را براي بيدار شدن آماده ميكند.متابوليسم به فعاليت در مي آيد و براي فعاليت روزانه ما پروتئين و انرژي ذخيره شده به جريان در مي آيد.

 

ساعت هفت : هنوز بدن ضعيف است ، پس وقت ورزش نيست چون در اين ساعت با ورزش فقط به قلب فشار وارد مي شود . به جاي ورزش صبحانه بخوريد چون دستگاه گوارش در اين زمان بخوبي كار ميكند.

 

ساعت هشت:مقدار زيادي هورمون در اين ساعت ترشح ميشود . سيگار كشيدن در اين ساعت بيشتر از هر ساعت ديگري باعث تنگ شدن عروق مي شود.

 

 

javahermarketادامه مطلب
تاريخ : چهار شنبه 25 بهمن 1391برچسب:, | | نویسنده : anonymous

tooth pain

 

اگر دچار درد دندان شدید بهترین و ساده ترین کار چیست؟

همیشه و عاقلانه ترین کار مراجعه به دندانپزشک است ولی اگر دندانپزشک در دسترس نیست مطابق دستورات ساده زیر عمل کرد.

*اگر درد دندان با نوشیدنی یا غذای سرد یا گرم شروع می شود راحت ترین کار پر کردن سوراخ دندان با ماده ای عایق است در دسترس ترین ماده می تواند آدامس یا تکه های کوچک زر ورق یا فویل آلومینیومی نازک باشد.

*اگر درد خود بخود شروع شده ابتدا یک عدد قرص استامینوفن کدیین میل نمایید اگر بهبودی حاصل نشد یک قرص استامینوفن کدیین با یک قرص   ایبو بروفن 400میلی گرمی میل نمایید اگر بازم خوب نشد از آمپول دگزامتازون استفاده نمایید.اگر هیچکدام از این داروها در دسترس نبود می توان از یکی از داروهای زیر هم استفاده کرد که در کاهش درد می تواند موثر باشد:مفنامیک اسید – ایندومتاسین – دیکلوفناک  

 اگر در ناحیه دندان دردناک ورم هم وجود داشته باشد باید علاوه بر داروهای فوق از یک آنتی بیوتیک مثل کپسول آموکسی سیلین ۵۰۰ میلی گرمی(۸ساعت یک کپسول) یا سفالکسین ۵۰۰ میلی گرمی(هر ۶ ساعت یک کپسول) نیز استفاده کرد

اگر هیچ دارویی در دسترس نیست می توان روی سوراخ دندان یکی از مواد وگیاهان دارویی زیر گذاشت: میخک – سیر – چای خشک – خمیر دندان(بهتر است که وقتی از این موارد استفاده می شود روی دندان از لثه بیرون دندان تا لثه قسمت زبانی دندان با یک تکه پوشش محافظ مثلا یک تکه کاغذ پوشانده شود تا دارو در دهان پخش نشود واثر آن بیشتر شود )

*با توجه به اینکه موقع خواب درد دندان بیشتر می شود برای کاهش فشار خون ناحیه سر و کاهش درد دندان از بالش های بیشتر استفاده کنید تا سر کمی بالاتر ازبقیه بدن قرار گیرد.

*یاد آوری*استفاده از دارو های فوق فقط برای افراد بالای ۱۲ سال مجاز است و خانم های باردار نیز نباید از داروهای ذکر شده استفاده نمایند و حتما باید به دندانپزشک مراجعه نمایند.

http://www.drdgholami.blogfa.com

javahermarketصفحه قبل 1 صفحه بعد
  • راه آینده
  • بامبی